BBRC

Łódź Sevens Cup po raz czwarty!

Łódź Sevens Cup po raz czwarty!

 

Łódź Sevens Cup to dwudniowy turniej rugby siedmioosobowego, odbywający się w dniach 6-7 października 2012 w Łodzi na stadionie MOSiR przy ul. Małachowskiego 5/7.

To już czwarta edycja turnieju, promującego olimpijską odmianę rugby siedmioosobowego kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyć będą zespoły kobiece i męskie z całej Polski, w tym również z województwa łódzkiego na czele z organizatorami: BBRC Łódź i Delia Atomówkami Łódź - pierwszą żeńską drużyną rugby w Łodzi i regionie. Poza zespołami klubowymi, na turnieju będziemy mieli okazję zobaczyć również reprezentantów i reprezentantki Polski w rugby.

Turniej Łódź Sevens Cup to nie tylko rywalizacja sportowa, ale i integracja oraz dobra zabawa. W drużynach, które wezmą udział w turnieju nie brakuje również studentów i studentek Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej. Turniejem ma na celu promowanie aktywności fizycznej młodych ludzi oraz sportu kobiet.

Podczas zmagań odbędzie się również turniej OPEN RUGBY TAG - w bezkontaktowej odmianie rugby, w którym udział może wziąć każdy i osobiście przekonać się do rugby. Łódź jest jednym z nielicznych miast, w których prężnie działają kluby sportowe rugby, rozwijające zarówno siedmio-, jak i piętnastoosobową jego odmianę. Wielokrotne tytuły mistrzowskie tych drużyn potwierdzają nie tylko dobry poziom wyszkolenia, ale i zaangażowanie w swoją pasję młodych ludzi, uprawiających ten sport.

Turniej organizowany jest dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Poza turniejem zaliczanym do klasyfikacji mistrzostw Polski kobiet oraz Polskiej Ligi Rugby 7, zaplanowano również liczne atrakcje. A wśród nich:

  • - Pokazy motocykli
  • - Konkursy dla publiczności
  • - Wybór Miss Delia Cosmetics
  • - Catering dla publiczności i zawodników
  • - Turniej OPEN RUGBY TAG - turniej Rugby dla amatorów