BBRC

Mała Liga Rugby Tag

Kilka słów o RUGBY TAG

Tag Rugby to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby.  Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder  kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy piłka przechodzi na jego stronę. Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy.

W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

Mała  Liga Rugby Tag organizowana jest od 2009 roku i na stałe wpisała się na sportową mapę Łodzi. Jak co roku dla uczestników zapewniamy wodę podczas turnieju oraz upominki na koniec Ligi. W tym roku Liga odbywa się dzięki wsparciu Pani Magdaleny Prokaryn-Dynarska Dyrektorki Szkoły Podstawowej nr1 w Łodzi. 

W tym roku pierwsze zawody rozgrywamy w trzech kategoriach: klasy IV, V i VI jako eliminacje do Szkolnych Lig Rugby Tag organizowanych przez Polski Związek Rugby przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Kolejne spotkania rozgrywać będziemy w dwóch kategoriach: Klasy IV/V i VI/VII
Gramy po 5 zawodników/zawodniczek a do turnieju można zgłosić 10 osób.

„Mała Liga RUGBY TAG” Pierwszy turniej

13 listopada 2017r

o g.1o.0o w Hali Społem przy ul. Północnej 36

Terminy: 11 XII 2017, 8 I 2017, 19 II 2017, 19 III 2017 Gramy na Hali Społem przy Północnej 36 zbiórka 9:3o start meczy 1o:oo-13.oo

Zgłoszenia:

Prosimy o zgłaszanie drużyn na maila: biuro@bbrclodz.pl,
bądź pod numer telefonu: Zbigniew Grądys - 502-719-485,

Pobierz przepisy

Zapewniamy:
Sędziów;
Opiekę zawodników;
Napoje dla uczestników;
Możliwość skorzystania z szatni i natrysków.

Nagrody:
Puchary i medale dla 3 najlepszych drużyn;
Dyplomy dla każdego uczestnika;
Nagroda dla najlepszego zawodnika (w opinii sędziów);
Nagroda dla najlepszej zawodniczki (w opinii sędziów) 

Wsparcie:

Jesteśmy w stanie przeprowadzić w Państwa placówce trening przed zawodami aby uczniowie oraz nauczyciele mogli zobaczyć na czym polega gra. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt. 

Liga:

Każdy turniej jest liczony do klasyfikacji ogólnej. W turnieju punkty liczymy: za zwycięstwo 3, za remis 2, przegrana 1.

Organizatorzy: Klub Sportowy BBRC Łódź, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodzi.