BBRC

Liga Rugby Tag

 Liga Rugby Tag jest imprezą cykliczną promującą rugby wśród młodzieży z łódzkich szkół ponadgimnazjalnych. Łódź, jako pierwsze miasto w Polsce, wystartowała z projektem Ligi Rugby Tag dla tego rodzaju szkół i grupy wiekowej uczestników. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz podstawowych zasad i nawyków w rugby. 
Turnieje odbywają się w Łodzi, w "HALI PARKOWEJ" przy ul. Małachowskiego 5/7.

Liga Rugby Tag to cykl trzech turniejów, które odbędą się:

25 października g 9:5o
22 listopada g 9:5o
13 grudnia g 9:5o
 

Zgłoszenia proszę kierować na adres biuro@bbrclodz.pl lub tel: 502-719-485
Możemy także przeprowadzić lekcję pokazową dla uczniów.

Kilka słów o RUGBY TAG

Tag Rugby to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy piłka przechodzi na jego stronę. Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy.

W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

Wsparcie:
Jesteśmy w stanie przeprowadzić w danej szkole trening przed zawodami, aby uczniowie oraz nauczyciele mogli zobaczyć na czym polega gra. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt.