BBRC

Gimnazjalna Liga Rugby Tag

Kilka słów o RUGBY TAG

Tag Rugby to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia.
Z założenia jest to gra bezkontaktowa
, ucząca koordynacji wzrokowo ruchowej oraz ucząca podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy piłka przechodzi na jego stronę.
Elementem różniącym Rugby Tag od klasycznego rugby są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.
GIMNAZJALNA LIGA RUGBY TAG  jest imprezą cykliczną promującą rugby wśród dzieci i młodzież z łódzkich szkół gimnazjalnych. Turnieje odbywać się będą w Łodzi, w "HALI PARKOWEJ" przy ul. Małachowksiego 5/7.
Wsparcie:
Jesteśmy w stanie przeprowadzić w Państwa placówce trening przed zawodami aby uczniowie oraz nauczyciele mogli zobaczyć na czym polega gra. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt.

Rozgrywki w 2017/2018 roku

Gimnazjalna Liga Rugby Tag rozpocznie się 14.11.2017 o g.10.3o w Hali Parkowej przy ul. Małachowskiego 5/7

 

Kolejne terminy 12 XII; 9 I; 20 II; 20 III - Finał

Gramy na Hali przy Małachowskiego 5/7
 zbiórka 10.3o start meczy 11:oo-14:oo

 Zgłoszenia:

Prosimy o zgłaszanie drużyn 
na maila: biuro@bbrclodz.pl
bądź pod numer telefonu: Zbigniew Grądys - 502-719-485,

Zapewniamy:
Opiekę medyczną;
Sędziów;
Opiekę zawodników;
Możliwość skorzystania z szatni i natrysków.

Nagrody:
Puchary i medale dla 3 najlepszych drużyn;
Dyplomy dla każdego uczestnika;
Nagroda dla najlepszego zawodnika (w opinii sędziów); 
Nagroda dla najlepszej zawodniczki (w opinii sędziów)

Liga:

Każdy turniej jest liczony do klasyfikacji ogólnej. W turnieju punkty liczymy: za zwycięstwo 3, za remis 2, przegrana 1.

Organizatorzy:

Klub Sportowy BBRC Łódź, Urząd Miasta Łodzi

Przepisy gry w Rugby Tag na 2017 rok
Pobierz przepisy