BBRC

Młodzicy - Przedsezonowy wywiad z Trenerem

Drużyna Młodzików prężnie się rozwija, co mamy nadzieję zaowocuje w nadchodzącym sezonie w wiele sukcesów. O tym jak zawodnicy przepracowali zimę i jakie mają plany na wiosnę opowie Trener Szymon Walczak - zapraszamy do przeczytania wywiadu przedsezonowego...

1. Jak wyglądały przygotowania Młodzików BBRC do nowego sezonu ?

Przygotowania  do sezonu 2014 z drużyną  Młodzików  zaczęliśmy  już od połowy stycznia organizując im obóz dochodzeniowy w czasie ferii zimowych. Dzięki funduszom z UMŁ zawodnicy codziennie po 6 godzin spędzali na obiektach MOSiR na ul. Małachowskiego. 10 dni uważam że zostało w pełni wykorzystane na przygotowanie fizyczne chłopców.

2. Czy pojawiły się jakieś nowe twarze w drużynie ?

Skład drużyny się nie zmienił tak jak po jesieni 2013 czyli nikt nie odszedł i nikt nie przybył.

3. Co w tym sezonie będzie waszą mocną stroną ?

Uważam że naszą mocną stronną będzie na pewno waleczność i chęć podnoszenia cały czas poziomu sportowego jak i mentalnego na boisku.  Jeśli chodzi o formacje to na pewno w tym sezonie liczymy z Trenerem Zbyszkiem na młyn który jest dobrze przygotowany do sezonu.

4. Jak ocenia Trener postawę swoich zawodników podczas zimowych przygotowań ?

Zimowe przygotowani minęły bardzo pracowicie dużo czasu poświęcaliśmy na prawidłowej postawie i stabilizacji mięśni  przy kręgosłupowych. Dużo ćwiczeń odbyło się na macie gdzie mogliśmy poćwiczyć pady, zlegnięcia, szarże i formacje raka. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałą chłopcy są sumienni i pracowicie wypełniają swoje obowiązki na treningach co na na pewno zaowocuje na boisku już w kwietniu .


 5. Czy wszyscy zawodnicy są zdrowi, czy kogoś zabraknie w nadchodzącym sezonie ?

Na pewno dwóch zawodników na pierwszy Turniej regionalny 12 kwietnia nie zagra  jest to Michał Drozda i Oskar Kofman. Obaj zawodnicy  mają urazy kończyn. Na szczęście kontuzje chłopaków wykluczają tylko na pierwszy Turniej Regionalny na naszych terenie.

6. Jak wyglądają rozgrywki w tej kategorii wiekowej , Jakie czekają was mecze, turnieje ?

Wiemy  na pewno ze weźmiemy udział w Turniejach Dzieci i Młodzieży w dniach 12 kwietnia - turniej u nas 26 kwietnia - turniej na Górniczej 11 maja - turniej w Siedlcach. Turnieje te sś punktowane do generalnej klasyfikacji ogólnopolskiej. Jeśli chodzi o rangę Mistrzostw Polski to jest to Turniej w odmianie 7 osobowej który odbędzie się  w czerwcu w Sochaczewie.

7. Jakie cele trener stawia przed drużyną na nadchodzący sezon ?

Celem na pewno są  czołowe miejsca w Turniejach regionalnych. Stale podnoszenie poziomu sportowego, kształtowanie postaw prozdrowotnych i charakteru zawodnika-rugbisty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(#9)