BBRC

Klasa rugby w Gimnazjum nr41

14 marca 2014roku to bardzo ważny dzień dla łódzkiego rugby, ponieważ w Gimnazjum nr41 odbył się po raz pierwszy egzaminy do klasy o profilu rugby. 
To pierwsza tego typu klasa w publicznym gimnazjum w województwie łódzkim, a zarazem druga taka w Polsce (jest jeszcze klasa rugby w gimnazjum w Gdyni), gdzie uczniowie będą szkolić się w rugby aż 10 godzin tygodniowo.
W egzaminie udział wzięło 18 uczniów w tym, aż trzy dziewczyny. Wszyscy zaliczyli egzamin, na którym musieli sprawdzić się w następujących testach:
- test wytrzymałościowy 12 min
- zwinność - bieg po kopercie
- moc - skok w dal
- siła - rzut piłką lekarską.

 Klasa powstała z inicjatywy Pani Dyrektor Marioli Ignatowskiej przy współpracy z BBRC Łódź, oraz zaangażowaniu trenera Szymona Walczaka, który, na co dzień pracuje w Gimnazjum i jest trenerem młodzieży w BBRC Łódź.

Uczniowie oprócz świetnego poziomu nauczania, z którego słynie Gimnazjum nr41, będą mogli także trenować rugby w szkole a jednocześnie podnosić kwalifikacje w BBRC Łódź, co na pewno wpłynie pozytywnie na ich poziom sportowy. Uczniowie będą pod stałą opieką trenera Szymona Walczaka, który prowadzi zajęcia zarówno w szkole jak  i treningi w klubie.
To ważna informacja zwłaszcza dla rodziców, ponieważ ich pociechy będą pod stałą opieką pedagogiczną.

- Klasa rugby jest ważnym element szkolenia młodzieży w naszym klubie - mówi Zbigniew Grądys prezes BBRC Łódź - od lat współpracujemy z Gimnazjum nr 41, a także prowadzimy Ligi Rugby Tag, które miały propagować ten sport wśród łódzkich szkół i młodzieży, jak widać udaje się nam to. Ta klasa rugby to zwieńczenie naszej wieloletniej pracy, ale mamy jeszcze kilka pomysłów jak propagować rugby i podnosić jego popularność. Z mojej strony chciałem bardzo podziękować Pani Marioli Ignatowskiej, która zawsze wspierała nasz klub i pomagała w szkoleniu młodzieży, a także Szymonowi Walczakowi naszemu trenerowi, który włożył dużo pracy w powstanie tej klasy. 

Dla osób, które chciałyby jeszcze zapisać się do klasy o profilu rugby jest taka możliwość, ponieważ odbędzie się drugi egzamin 21 marca o g.16.oo w Gimnazjum nr41

Zapraszamy także do galeri zdjęć >>GALERIA<<