BBRC

Kadeci na wznoszącej

31 maja 2012 drużyna Kadetów BBRC Łódź rozegrała czwarty mecz w ramach eliminacji do OOM ze Spartą Jarocin w grupie południowo-zachodniej. Na mecz pojechaliśmy w dość mocnym składzie, zabrakło jedynie podstawowego gracza III linii młyna- Aleksandra Świątczaka. 

Mecz zaczął się od natarcia zawodników BBRC Łódź,  przez 10 minut byliśmy drużyną przeważającą na połowie rywala, ale drużyna Jarocina przetrzymała nasze natarcia i mecz stał się już wyrównany. Proste błędy i brak pewnych umiejętności doprowadziły do tego, że pierwsze punkty w 14. minucie zdobyła drużyna gospodarzy- Sparta Jarocin.Trzy minuty później wyrównaliśmy po wspaniałej grze penetracyjnej w ataku Patryka Łuczaka i stan wyniku był 7:7. Następnie byliśmy świadkami bezradności naszej obrony w przepięknych rajdach zawodników ataku drużyny gospodarzy, którzy zdobyli dwa razy przyłożenia.- komentuje mecz Szymon Walczak, trener Kadetów BBRC Łódź
Koniec pierwszej połowy to zryw formacji młyna, która po wypracowanych metrach na boisku w grze ofensywnej umożliwiła szybkie rozegranie piłki do naszego obrońcy - Maćka Subickiego, który zdobył kolejne punkty dla naszego zespołu.
Mecz w  pierwszej  połowie zakończył się wynikiem 19:14 dla gospodarzy.
Druga połowa to wyrównany pojedynek. Zabrakło podejmowania szybkich decyzji po rzutach karnych oraz w grze otwartej ataku, na którym spoczywał cały ciężar gry.
W tym meczu ważną rolę odegrała formacja młyna BBRC, gdzie gra w obronie i w ofensywie pomimo "świeżych" kolegów układała się bardzo zgranie i zespołowo. Dowodem na to są punkty przyłożone z gry ofensywnej młyna Patryka Wachowicza i Amadeusza Kottasa.
Ostatecznie wynik zakończył się niewielką przegraną naszych Kadetów 31:24.
Jesteśmy coraz bliżej sukcesu, ale wiemy jak wiele pracy czeka nas wszystkich w budowaniu zwycięstwa. Nasza dewiza? Walczyć i wygrywać!!!- komentuje postawę młodych rugbystów czołowy zawodnik ataku- Wojtek Walas.
Zagralismy w skladzie
1.Daniel Mirowski (pepa)    
2.Adrian Miarka( miara)     
3.Patryk Wachowicz (wachu)  -----------   5 PKT
4.Konrad Duś (kondzio) bądź (dusiołek)  
5.Kamil Zerbe (Zebra)       
6.Staniek Piotr (czarny)   
7.Amadeusz Kottas (Amadi) ------------5 PKT
8.Jakub Pietrasiak (Kuba)      
9.Arkadiusz Drużdż (Szczurek) 
10.Patryk Łuczak (Łuczak) bądź (dycha)------------  7 PKT  
11.Damian Lisiak (Lisek)   
12.Adrian Loba (Loba) bądź (Lovelas)  
13.Wojciech Walas (Wojtas)    -------------2 PKT
14.Dawid Baran (Meliska) bądź (David)  
15.Maciej Subicki (Maciuś) ---------------5 PKT
16.Łukasz Kmieć (Rudy)
17.Tomek Zerbe (młody Zebra)

Trenerzy: Szymon Walczak i Zbigniew Grądys