BBRC

Juniorzy BBRC Łódź vs MKS Pogoń Siedlce

Niecodzienne okoliczności towarzyszyły wczorajszemu meczowi barażowemu juniorów pomiędzy Pogonią Siedlce a BBRC Łódź. Niestety, łodzianie przegrali w Siedlcach wynikiem 24:5. Zwycięzca, czyli gospodarze awansowali do finałów Mistrzostw Polski Juniorów. Przypomnijmy - prawo gry w barażu do finału MPJ nabyły drużyny BBRC Łódź, Pogoni Siedlce i Arki Gdynia. Zespół Arki zrezygnował z gry. Mecz pomiędzy BBRC i Pogonią powinien odbyć się wczoraj- 12.06.2013 o godzinie 19.00 na stadionie MKS Pogoń przy ulicy Jana Pawła II 6 w Siedlcach. Przez awarię autokaru wiozącego naszych zawodników, zespół dotarł jednak na boisko spóźniony o ponad dwie godziny (około 21.00). Ostatniego uczestnika tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów wyłoniło zatem spotkanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu (prawdopodobnie był to pierwszy w Polsce oficjalny mecz juniorów rozgrywany w tych warunkach), a jego zwycięzca został wyłoniony po godzinie 23 (!).
Dlatego słowa uznania i podziękowania za wyjątkową postawę fair play należą się  gospodarzom meczu – Pogoni Siedlce i sędziemu głównemu zawodów Wiesławowi Piotrowiczowi.
Po sezonie 2012/2013 Juniorzy BBRC Łódź zajmują 10. miejsce w Polsce, grając w rugby XV niecały rok. Ogromne podziękowania i gratulacje dla wszystkich młodych rugbystów Brygady!

Za wsparcie dziękujemy również Urzędowi Miasta Łodzi oraz firmie Infosys BPO Poland.

MKS Pogoń Siedlce v BBRC Łódź 24:5 (5:0) /sędzia: Wiesław Piotrowicz/

inf: pzrugby.pl

Niecodzienne okoliczności towarzyszyły wczorajszemu meczowi barażowemu juniorów pomiędzy Pogonią Siedlce a BBRC Łódź.
Ostatniego uczestnika tegorocznych finałów Mistrzostw Polski Juniorów wyłoniło spotkanie rozegrane przy sztucznym oświetleniu (prawdopodobnie był to pierwszy w Polsce oficjalny mecz juniorów rozgrywany w tych warunkach), a jego zwycięzca został wyłoniony po godzinie 23 (!).
Wszystko przez awarię autokaru wiozącego zawodników BBRC. Drużyna z Łodzi dotarła na boisko spóźniona o ponad dwie godziny (około 21.00). Dlatego słowa uznania i podziękowania za wyjątkową postawę fair play należą się  gospodarzom meczu – Pogoni Siedlce i sędziemu głównemu zawodów Wiesławowi Piotrowiczowi.
MKS Pogoń Siedlce v BBRC Łódź 24:5 (5:0) /sędzia: Wiesław Piotrowicz/
Ostateczny skład grup finałowych MPJ wygląda więc następująco:
Grupa A (1, 4, 5, 8): 1.Budowlani Łódź (1) 2.Posnania (4) 3.Orkan Sochaczew (5) 4.Pogoń Siedlce (8);
Grupa B (2, 3, 6, 7): 1.Budowlani Lublin (2) 2.Lechia Gdańsk (3) 3.Juvenia Kraków (6) 4.Sparta Jarocin (7).
To nie jedyny przypadek postawy godnej naśladowania. Sekcja rugby KS „Posnania”zapewniła swoim rywalom z Krakowa możliwość bezpłatnego noclegu po barażowym spotkaniu kadetów.
Przypomnę, że baraże O.O.M. zostaną rozegrane 19.06.2013 (środa) i dojdzie w nich do pojedynków:
KS Posnania v RzKS Juvenia Kraków (godz. 17.00; Bedyński)
KS Budowlani Lublin v Skra Warszawa (godz. 17.00; Janeczko)
RC Arka Gdynia v MKS Ogniwo Sopot (godz. 17.30; Marciniak)