BBRC

Czwarte miejsce Juniorów BBRC Łódź

W piątek, 3 maja Juniorzy BBRC Łódź wzięli udział w półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. Turniej grupy południowej odbył się na gościnnym boisku Czarnych w Bytomiu. Niestety Juniorzy, zajmując pechowe czwarte miejsce nie zakwalifikowali się do turnieju finałowego, do którego awansowały po 3 najlepsze zespoły z obu półfinałów.  BBRC Łódź w pierwszym meczu grupowym spotkali się z gospodarzami, z którymi wygrali pewnie 31:5. Następnie przegrali mecz ze zwycięzcami turnieju Budowlanymi Lublin wynikiem 0:26. Wyszli jednak z grupy na drugim miejscu i w półfinale przegrali mecz z Orkanem Sochaczew, co sprawiło, że o 3. miejsce walczyli z Juniorami Juvenii Kraków. Choć mecz był do wygrania (0:5 do przerwy) chłopakom dało znać zmęczenie i stres, które spowodowały, że do finału awansowali zawodnicy z Krakowa.
W turnieju zagrali:
Amadeusz Kottas, Maciej Nowak, Mateusz Bilicki, Patryk Wachowicz, Łukasz Kmieć, Sebastian Kędziora, Konrad Duś, Kuba Pietrasiak, Maciej Subicki.

Faza grupowa
BBRC Łódź - Czarni w Bytomiu                          31:5 /14:5/
Budowlani Łódź-Juvenia Kraków                          10:14 /10:0/
BBRC Łódź - Budowlani Lublin                             0:26 /0:14/
RC Orkan -Budowlani Łódź                                  33:5 /14:0/
Budowlani Lublin - Czarni w Bytomiu                     52:0 /35:0/
RC Orkan - Juvenia Kraków                                  21:10 /7:5/ 

Tabela grupy A                                                       Tabela grupy B
1. RC Orkan Sochaczew   6    54-15                      1. Budowlani Lublin      6   78-0
2. Juvenia Kraków             4    24-31                       2. BBRC Łódź             4   31-31
3. Budowlani Łódź             2    15-43                       3. Czarni w Bytomiu    2   5-83 

Półfinały
RC Orkan Sochaczew - BBRC Łódź                       42:0 /28:0/
Budowlani Lublin - Juvenia Kraków                          47:0 /19:0/

Finały
o m V  Budowlani Łódź - Czarni w Bytomiu            38:0 /26:0/
o m III  BBRC Łódź - Juvenia Kraków                      0:24 /0:5/
o m I   ORC Orkan Sochaczew - Budowlani Lublin   0:14 /0:0/

Klasyfikacja końcowa:
1. Budowlani Lublin           Q
2. RC Orkan Sochaczew    Q
3. Juvenia Kraków              Q
4. BBRC Łódź
5. Budowlani Łódź
6. Czarni w Bytomiu

Podział na grupy:
Grupa A – 1.RC Orkan Sochaczew, 4.Budowlani Łódź, 5.Juvenia Kraków
Grupa B – 2.BBRC Łódź, 3.Budowlani Lublin, 6.Włókniarz Zgierz, 7.Czarni w BytomiuPodział na grupy:Grupa A – 1.RC Orkan Sochaczew, 4.Budowlani Łódź, 5.Juvenia KrakówGrupa A – 1.RC Orkan Sochaczew, 4.Budowlani Łódź, 5.Juvenia Kraków