BBRC

Turniej Niepodległośći

11-go Listopada w "Święto Niepodległości" drużyna Delia Atomówki Łódź zagra w wyjątkowym turnieju kobiet Rugby 7. Turniej zorganizowany jest z powodu uczczenia odzyskania niepodległości, a odbędzie się w Warszawie. Pierwsze turnieje ligowe w rundzie jesiennej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby7 nie były dla łodzianek szczęśliwe . Udział w dodatkowym turnieju to ogromna szansa dla Atomówek na uzyskanie miejsc medalowych, ponieważ biorą w nim udział głównie zespoły z Warszawy, które były w zasięgu dziewczyn z Łodzi podczas rozgrywek w tym sezonie. Rywalkami Delia Atomówek będą zawodniczki: Lechii Gdańsk, Frogs Warszawa, Syrenek Warszawa, Legii Warszawa oraz drużyna Reprezentacji Polski.
- Na turniej zabieramy ze sobą nowe zawodniczki z przeszłością sportową w piłce ręcznej . Są to uczennice XLIII Liceum Ogólnokształcącego  - mówi Damian Klimek trener Delia Atomówki .
- Współpraca nie była by możliwa dzięki zaangażowaniu Katarzyny Kowalczyk oraz Ewy Osowskiej, które zauważyły potencjał w rugby - dodaje Zbigniew Grądys - I zgłosiły szkołę do Ligi Rugby Tag, a także pozwoliły na dodatkowe zajęcia dla uczniów w szkole, co zaowocowało tym że Damian ma nowe zawodniczki.

Wszystkich, którzy będą 11 listopada w Warszawie zapraszamy na turniej przy ul Marymonckiej.

 

(nm, zg)

 

 

(nm, zg)