BBRC

Ruszyły Mistrzostwa Polski Seniorek Rugby 7

W upalną, słoneczną sobotę, 28 kwietnia br. w Warszawie na stadionie Skry odbył się I Turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby 7, w którym udział brały również nasze łódzkie Delia Atomówki. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn -niestety nie przyjechała ekipa z Pruszcza Gdańskiego, która w zeszłym sezonie zajęła siódme miejsce. Łodzianki w grupie trafiły na mocne zespoły Tygrysic Orkan Sochaczew, Ladies Frogs Warszawa oraz RC Częstochowa. Pierwszy mecz w grupie zagrałyśmy z sochaczewiankami, wygrywając z nimi w pierwszej połowie 7:0. Niestety druga połowa nie poszła po myśli naszych pań, bowiem Tygrysice zdołały przyłożyć i podwyższyć. Mecz zakończył się remisem 7:7. Następnie Delia Atomówki pewnie wygrały z zespołem z Częstochowy- 46:0, nie dając rywalkom żadnych szans. Ostatni, najważniejszy mecz grupowy był zarazem najbardziej zaciekłym pojedynkiem dnia. Przez niemal całą pierwszą połowę łodzianki utrzymywały drużynę Frogsów z daleka od swojego pola punktowego. Same niestety, pomimo licznych okazji do przyłożenia punktów, nie wykorzystały ich w spotkaniu. Tuż przed końcem pierwszej połowy, warszawianki (Marta Grudzińska, kadra) położyły naszym jedyne punkty w meczu. W wyniku gry na czas i karygodnego zachowania na boisku zeszła z niego Monika Włodarczyk, która od sędziego otrzymała żółtą kartkę. Łodzianki ponownie nie wykorzystały okazji do przyłożenia, znajdując się  metr od pola przeciwnika, który skutecznie zablokował Atomówkom piłkę w górze, wymuszając tym samym młyn dla Frogsów. Wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego Delia Atomówki pożegnały się z walką o miejsce na podium turnieju. Wynik meczu 7:0 dla Frogs Warszawa. Ostatni mecz łodzianek w turnieju to spotkanie o 5. miejsce z Arką Gdynia Girls. Po całym dniu grania i wyczerpujących meczach w upale widać było, że obie drużyny angażują w spotkanie resztki sił. To łodzianki wykazały jednak więcej determinacji i pokonały gdynianki 24:5. Na pochwałę zasługuje postawa, debiutującej w oficjalnych rozgrywkach kobiet, Adrii Ortmanowskiej, która sama dwukrotnie położyła piłkę w polu punktowym Arki. Pokazała nie tylko charakter i serce do gry, ale przede wszystkim umiejętności. Mecz okupiliśmy niestety również kontuzją Roksany Swierczewskiej, której życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia. fot. Michał Gołomb