BBRC

Przygotowania do sezonu- Delia Atomówki Łódź

Zespół Delii Atomówek Łódź wszedł w zasadniczą część przygotowań do sezonu. Dziewczyny trenują cztery razy w tygodniu: raz na siłowni, dwa razy na hali i raz w tygodniu odbywają trening biegowy w terenie.

"To jest okres, w któyrm ładuje sie akumulatory na sezon. Kształtujemy ogólne cechy motoryczne takie jak: siła, skoczność, szybkość oraz wytrzymałość. Im bliżej sezonu tym bardziej zejdziemy z intensywności treningów i przekształtcimy je na kształtujące specjalistyczne cechy motoryczne, ukierunkowane konkretnie pod sytuacje boiskowe. Cały czas nie zapominamy o zajęciach z piłką, staramy się ją wplatać w poszczególne ćwiczenia. Na treningach skupiamy się też na podniesieniu indywidualnych umiejętności rugbowych zawodniczek. Mniej więcej w drugiej połowie lutego postaramy się wyjść na orlik i zacząć pracować nad bardziej złożynymi grami oraz popracować nad taktyką. Jest to przełom w tym zespole, bo nie zdarzyła się w historii tej sekcji taka duża ilość treningów w tym newraligicznym okresie. Mam nadzieje, że praca włożona przez zawodniczki na treningach zaoowocuje tak bardzo upragnionym medalem" - komentuje trener Atomówek Damian Klimek.
Jednocześnie przypominamy godziny oraz miejsce treningów i zachęcamy nowe dziewczyny do spróbowania swoich sił w tej widowiskowej dyscyplinie.

" Bardzo często się zdarza, że dziewczyny za czasów młodzika, juniora młodszego oraz juniora trenowały inne dyscypliny i z różnych względów zrezygnowały. Po tej rozłace ze sportem mają ochote się poruszać i tu w szególności kierujemy swój apel o spróbowanie swoich sił w Rugby 7, bo nigdy nie jest za późno na trenowanie tej dyscypliny" - dodaje trener Damian Klimek
TRENINGI:
poniedziałki- 18.00- siłownia na SPOŁEM, ul. Północna 36 (sekcja KULTURYSTYKI I TRÓJBOJU SIŁOWEGO)
wtorki- godz. 17:30- SP 111, ul. Jaracza 44/46
piątki- godz.18.00- SP 111, ul. Jaracza 44/46

soboty- godz. 10:30- Stadion Łodzianki, Małachowskiego 5

ZDJĘCIA