BBRC

Mistrzostwa Polski Seniorek Rugby 7 startują w tę sobotę

Już w najbliższą sobotę 28 kwietnia br.  ruszają pierwsze mecze Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby 7, do których Delia Atomówki Łódź, prowadzone przez kapitan Magdalenę Jarecką, sumiennie się przygotowywały całą zimę. Pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Mistrzostw Polski, spośród sześciu zaplanowanych na rok 2012, odbędzie się w Warszawie na stadionie pierwszoligowych rywali drużyny seniorów - Skry Warszawa przy ul. Wawelskiej 5. Do rywalizacji staną najlepsze żeńskie drużyny z całej Polski. Łodzianki wystapią w grupie z Ladies Frogs Warszawa, Tygrysicami Orkan Sochaczew oraz RC Częstochowa. Dodatkowo na turnieju sprawdzą się także nasze Kadetki- rozegrają one bowiem wraz z innymi zespołami mini turniej w Touch Rugby. Pozwoli to wielu początkującym bądź mniej doświadczonym zawodniczkom potrenować przed oficjalnymi zawodami, które czekają na nie w przyszłości.

„To dla nas z pewnością duże wyzwanie, ponieważ na Grand Prix nie tylko sprawdzimy, jak przepracowałyśmy okres zimowych przygotowań, ale i nowe zawodniczki w składzie. W grupie zagramy z zespołami, z którymi w zeszłym sezonie nie udało nam się wygrać, jednak w tym roku, mam nadzieję, będzie inaczej.  Czy wyjdziemy na boisko silniejsze i bardziej zmotywowane niż w zeszłym roku? Wierzę, że tak. Dziewczyny na pewno dadzą z siebie wszystko Znam je." -komentuje inaugurację sezonu Marta Jarecka, łódzka kadrowiczka.

Delia Atomówki Łódź wystąpią w składzie: Edyta Krukowska, Iza Luc, Magda Jarecka, Marta Jarecka, Dominika Rudalska, Patrycja Badowska, Izabela Walczak, Roksana Świerczewska, Julia Dzięcielska, Aleksandra Szałapska, Adrias Ortmanowska Kadetki: Natalia Kulczyk, Gosia Tarasiewicz, Kasia Kowalska, Paulina Łuczak, Sandra Mastalerz, Kinga Krysztofczyk, Zuzia Sielska, Weronika Gibała, Aleksandra Żyłka, Katarzyna Marciniak, Paulina Marcinkowska.

 Tuż po I Turnieju Mistrzostw Polski Seniorek znów w Łodzi zawita kadra kobiet. Na konsultację, która odbędzie sie w dniach 28 kwietnia - 03 maja powołania otrzymały również Delia Atomówki Łódź: Marta Jarecka oraz Iza Luc, w rezerwie znalazły się: Roksana Świerczewska i Patrycja Badowska.

 Grupy i rozpiska meczowa:

Grupa A: Ladies Lechia Gdańsk, Diablice Ruda Śląska, Arka Gdynia Girls

Grupa B: Ladies Frogs Warszawa, Atomówki BBRC Łódź, Tygrysice Orkan Sochaczew, RC Częstochowa

10:30 Odprawa Techniczna
11:00 Tygrysice Orkan Sochaczew - Delia Atomówki Łódź
11:20 Ladies Frogs Warszawa - RC Częstochowa
11:40 Mario Ladies Lechia Gdańsk - Diablice Ruda Śląska
12:00 Touch/Paryżanka Tur Chojnice - Ladies Frogs Warszawa FUN
12:10 Touch/Paryżanka Tygrysice Orkan Sochaczew II - Delia Atomówki Łódź II
12:20 Ladies Frogs Warszawa - Tygrysice Sochaczew
12:40 RC Częstochowa - Delia Atomówki Łódź
13:00 Diablice Ruda Śląska - Arka Gdynia Girls
13:20 Touch/Paryżanka Tygrysice Orkan Sochaczew II - Ladies Frogs Warszawa FUN
13:30 Touch Paryżanka TUR Chojnice - Delia Atomówki Łódź II
13:40 Delia Atomówki Łódź - Ladies Frogs Warszawa
14:00 Tygrysice Orkan Sochaczew - RC Częstochowa
14:20 Arka Gdynia Girls - Mario Ladies Lechia Gdańsk
14:40 Touch/Paryżanka Ladies Frogs Warszawa FUN - Delia Atomówki Łódź II
14:50 Touch/Paryżanka Tur Chojnice - Delia Atomówki Łódź II
15:00 półfinał: A1 - B2
15:20 półfinał: B1 - A2
15:40 mecz o 5 miejsce
16:00 mecz o 3 miejsce
16:20 Finał
16:50 Wręczenie nagród (lub przesunięcie wręczenia nagród na połowę meczu Panów)
17:00 mecz II Ligi Rugby 15 Frogs&Co Warszawa - RC Częstochowa