BBRC

Międzynarodowy Turniej Kobiet w Łodzi w ten weekend

Już w ten piątek na stadionie w Parku 3-go Maja w Łodzi rozpocznie się dwudniowy turniej Rugby Raban V. Będzie to jednak wyjątkowe wydarzenie ponieważ impreza, włączona do obchodów 25-lecia partnerstwa Łodzi i Stuttgartu poświęcona będzie wyłącznie rugby kobiet w jej olimpijskiej, siódemkowej odmianie. Turniej organizowany jest przy wsparciu środków Urzędu Miasta Łodzi. Poza reprezentującymi miasto gospodyniami- Delia Atomówkami Łódź w turnieju udział wezmą:

  1. drużyna Stuttgart RFC
  2. Reprezentacja Rumunii
  3. Reprezentacja Polski
  4. Młodzieżowa Reprezentacja Polski
  5. Syrenki Warszawa

Reprezentacja Rumunii, kończąca pierwszy ubiegłoroczny turniej eliminacyjny do kwalifikacji Pucharu Świata 2013 na 3. lokacie to mocny i wymagający przeciwnik. Będzie stanowił zatem nie lada wyzwanie dla pozostałych zespołów. Reprezentacja Polski drugi turniej eliminacyjny do tej samej imprezy skończyła na 6. pozycji. Obie ekipy walczą w Dywizji A, czyli na zapleczu TOP 12- dwunastu najlepszych drużyn Europy. Warto dodać, że pierwsze dwie ekipy w danym roku awansują do czołówki. Jest to zatem pole do ciekawej rywalizacji. Liczę na dobry występ tego dnia zarówno Delia Atomówek, choć te zmuszone są grać w nieco okrojonym składzie, jak i naszej reprezentacji, której Atomówki są zresztą częścią.- komentuje Edyta Krukowska, rugbystka łodzianek.

Stuttgart Rugby Footbal Club to klub do którego poziomu, przede wszystkim organizacyjnego  BBRC Łódź chciałoby w niedalekiej przyszłości dojść. Poza kobiecą drużyną rugby XV posiada pełne szkolenie dzieci i młodzieży oraz dwie seniorskie drużyny męskie. Grają na wysokim poziomie, dobrze się zarazem z sobą bawiąc.Zależy nam na stałym podnoszeniu poziomu organizacyjnego oraz sportowego, dlatego gra, rywalizacja oraz wzajemne dzielenie się wiedzą, zwłaszcza z bardziej doświadczonymi ekipami to inwestycja także w nasza przyszłość. Serdecznie zapraszam do piątkowo-sobotniego śledzenia rozgrywek.- mówi Michał Czerwiowski, prezes BBRC Łódź oraz zawodnik w drużynie Seniorów.

Warto dodać, że turniej ten poza promowaniem rugby kobiecego w Łodzi będzie jednym z ostatnich sprawdzianów Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy.Na kolejne zgrupowanie kadry, które odbywa się w tym czasie w Łodzi powołanie otrzymały 3 łodzianki: Marta Jarecka, Patrycja Badowska oraz Natalia Kulczyk.

Startujemy w piątek 10 maja 2013 o godzinie 14.00 na stadionie MOSiR w Parku 3-go Maja przy ul. Małachowskiego 3/5. W sobotę, 11 maja zawody odbywać się będą od godziny 12.00. Finały przewidziane są na godzinę 13:40.