BBRC

Koniec sezonu Delia Atomówek

W minioną sobotę  w Warszawie odbył się trzeci i zarazem ostatni turniej Mistrzostw Polski Seniorek w Rugby 7. Turniej ten decydował o Mistrzostwie Polski  w 2013 roku. Przypomnijmy, że od tego roku nastepuje reorganizacja rozgrywek kobiet: zamiast systemu jednorocznego wprowadzony zostanie podział na rundę jesienną i wiosenną jednego sezonu. Na III Turnieju Atomówki trafiły do grupy z Lechią Gdańsk oraz RC Częstochową. Pierwszy mecz z Częstochową zaczął się dość niepewnie. Do przerwy panował bezpunktowy remis. Po przerwie Delia Atomówki poprawiły jednak znacznie grę wykoprzystując swoje atuty- silny młyn oraz szybkie skrzydłowe. Mecz zakończył sie wynikiem 19:0 dla łodzianek. W meczu grupowym z Lechią Delia  Atomówki 2 razy położyły piłkę w polu punktowym Mistrzyń Polski- wszystko za sprawą szybkiej Patrycji Badowskiej. Wszystkie przyłożenia skutecznie podwyższyła kadrowiczka- Marta Jarecka. Błędy w obronie spowodowały jednak iż łodzinaki straciły 33 punkty. Wynik meczu to 12:33. Po meczu z Lechią z kontuzją kolana zeszła skrzydłowa młyna Aleksandra Żyłka. Swój wyjątkowo udany debiut zaliczyła Marta Buba. Praca zimowa oraz przygotowania na boisku młodej zawodniczki przyniosły nadspodziewne efekty. System 3 grup (do półfinałów wchodzą trzy z pierwszych miejsc i jedna z drugiego z najlepszym bilansem punktowym) nie pozwolił jkednak Delia Atomówkom wejść do półfinałów. W dwumeczu o 5. miejsce Delia Atomówki walczyły z Syrenkami Warszawa (gospodyniami Mistrzostw) oraz ponownie z RC Częstochową. Z Syrenkami Delia Atomówki wygrały  pewnie 36:0 (0:12). W drugim meczu z Częstochową Delia Atomówki wygrały aż 38:7.W turnieju łodzianki zajęły 5. miejsce. Po zakończonych rozgrywkach podsumowano również 3 turnieje, decydujące o tytule w 2013 roku. Niestety z powodu licznych kontuzji w Rudzie Śląskiej, gdzie zmuszone do walkowerów Atomówki skończyły turniej na 7. lokacie, nastapiło pogorszenie wyniku w klasyfikacji generalnej. Delia Atomówki Łódź zakończyły sezon na 6. lokacie.

"Wynik dziewczyn mnie zadowala, choć wiem, że zasługują na wyższą lokatę.W zespole nastąpiło kilka przetasowań,  do seniorek 
dołączyły młode dziewczyny, które rugby uczyły się przygotowując do rozgrywek w Rugby Tag. Teraz widać tego efekty. Są świadome swoich działań na boisku, choć brak im jeszcze tak potrzebnego doświadczenia, pozwalającego szybko reagować w nieoczekiwanych zwrotach akcji na boisku. To wszystko jest jeszcze przed nami. Drużyna jest perspektywiczna i bardzo obiecująca. Wierzę w swoje dziewczyny tak jak one wierzą we mnie i mi ufają jako trenerowi"- komentuje Damian Klimek, trener łodzianek.

Rozdano również nagrody dla wyróżniających się zawodniczek. Miło nam poinformować, że najlepszą zawodniczką ofensywną Polski minionego sezonu została Patrycja Badowska. Patrycja odebrała rownież nagrodę dla najlepszej zawodniczki Delia Atomówek Łódź całego sezonu. Wyróżniona została również Marta Jarecka, która została najlepszą zawodniczką Delia Atomówek Łódź w trzecim Turnieju Mistrzostw Polski. Za  wsparcie dziękujemy firmie Delia Cosmetics, Szot-Promo oraz Profilaktyka i Zdrowie.


W turnieju zagrały:
 Patrycja Badowska, Roksana Świerczewska, Marta Jarecka, Edyta Krukowska, Aleksandra Żyłka, Weronika Gibała, Julia Dzięcielska, Marta Buba, Natalia Kulczyk, Patrycja Bębas, Anna Machalska, trener: Damian Klimek
Delia Atomówkom z pomocą i wsparciem towarzyszyli: Katarzyna Kowalska, Paulina Łuczak, Maciej Nowak, Amadeusz Kottas.