BBRC

IV miejsce Atomówek na I Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby

IV miejsce Atomówek na I Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby

W niedzielę, 1 maja br., turniejem Elavon Warsaw Ladies Grand Prix 7s zawodniczki Atomówek BBRC Łódź rozpoczęły swoją walkę w tegorocznym cyklu Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych damskich drużyn z całej Polski, gromadząc na stadionie rugby AWF Warszawa przy ul. Marymonckiej 34, pod którym to adresem mieści się również siedziba Polskiego Związku Rugby, około stu rugbistek.

Atomówki BBRC Łódź, pierwszy mecz w fazie grupowej rozegrały z  Czarnymi Pruszcz Gdański wygrywając wysoko -27:0- i nie pozwalając rywalkom na żadną udaną akcję ofensywną. Zwycięstwo również w następnym spotkaniu z RCC Częstochowa -15:5- zagwarantowało łodziankom wyjście z grupy. W trzecim meczu fazy grupowej Atomówki spotkały się z Arką Gdynia Girls, zeszłorocznymi Mistrzyniami Polski, którym w pierwszej połowie spotkania pozwoliły tylko na jedno przyłożenie. W drugiej połowie gdynianki, dzięki doświadczeniu i kilku skutecznym akcjom ofensywnym przechyliły jednak szalę  zwycięstwa, wygrywając z Atomówkami 17:0. Mecz półfinałowy Atomówki rozegrały z Mario Ladies Lechia Gdańsk, przegrywając z nimi 22:0. W meczu o trzecie miejsce Atomówki spotkały się z Ladies Frogs Warszawa, którym również uległy, przegrywając tym razem 27:0. Mario Ladies Lechia Gdańsk, ostatecznie po wygranej w meczu finałowym z Arką Gdynia Girls , uplasowały się na 1. miejscu zawodów, wygrywając tym samym Grand Prix.

Jestem zadowolony z postawy moich dziewczyn i chciałbym im bardzo podziękować za dobre widowisko sportowe oraz zaangażowanie. Dawały z siebie wszystko i to było widać.  Niestety żal nam  przegranego meczu o trzecie miejsce, ale  zmusi on nas do wyciągnięcia  wniosków z tego spotkania. Nowe zawodniczki spisały się dobrze, na pochwałę zasługuje szczególnie debiutująca Iza Luc, która bardzo dobrze zagrała na 10,  inicjując akcje ofensywne i  kilkakrotnie kładąc punkty. Jak wiadomo jednak- na sukces pracuje cała drużyna, dlatego to wszystkim należą się gratulacje za walkę i postawę” - mówi Zbigniew Grądys, trener Atomówek

Atomówki BBRC Łódź wystąpiły w składzie: Aleksandra Szałapska, Karolina Charkowska, Magda Jarecka, Marta Jarecka, Joanna Zjawiona, Dominika Rudalska, Edyta Krukowska, Patrycja Badowska, Roksana Świerczewska, Izabela Walczak, Izabela Luc, Magdalena Wiatrowska.

Turniejowe starcia prowadziła trójka arbitrów: Kacper Michałkiewicz, Dariusz Reks i Monika Baniewicz. 

Wyniki spotkań:

Atomówki vs. Czarne Pruszcz Gdański 27:0
Atomówki vs RCC 15:5
Atomówki vs Arka Gdynia 0:17

1/2 Finału
Atomówki vs Lechia Gdańsk 0:22
Finał o III m
Atomówki vs Frogs 27:0