BBRC

II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7

Wyjątkowo pechowe jest dla Delia Atomówek boisko w Rudzie Śląskiej, na którym odbył się w sobotę-25 maja 2013r II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Łodzianki po trudnym meczu w grupie z Tygrysicami Sochaczew, zakończonym wynikiem 21:10 oraz wygraną z RC Częstochową 10:0 zmuszone były zagrać trójmecz z RCC i Posnanią Poznań o 5. miejsce. Nie udało się zrealizować planu minimum i wyjść z grupy o czym przy trzech grupach turniejowych decydował najlepszy bilans punktowy na miejscu drugim. Łodzianki bez sióstr Magdy i Marty Jareckiej, które świętowały tego dnia zamążpójście tej pierwszej, wystapiły w składzie wspieranym przez młodsze i mniej doświadczone zawodniczki. Pierwszy mecz trójmeczu, ponownie z RCC, przyniósł przykre niespodzianki w postaci kontuzji jednej z zawodniczek. Wcześniejsze tego dnia urazy wykluczyły z gry dwie inne łódzkie rugbystki.  Wobec dramatycznego obrotu akcji trener zdecydował o oddaniu reszty meczów ze względu na stan zdrowia oraz konieczność wizyty w szpitalu kontuzjowanych. W turnieju wystapił również drugi skład Delia Atomówek, który rozegrał test mecze z nowopowstałą drużyną z Krakowa. Ostatecznie Delia Atomówki zostały sklasyfikowane na 7.miejscu zawodów.

Są jednak i dobre wieśći- ponownie w Łodzi w dniach 29.05-31.05.2013 r odbędzie się konsultacja kadry kobiet. Z  klubu KS BBRC Łódź powołane są zawodniczki:

  1. Marta Jarecka
  2. Patrycja Badowska
  3. Natalia Kulczyk - REZERWA

Będzie to ostatni sprawdzian dziewczyn przed Mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 8 czerwca br. w Pradze. Polki zagrają w grupie ze Szwecją, Chorwacją, Rumunią, Austria i Gruzją.