BBRC

II Grand Prix Mistrzostw Polski Kobiet w Sochaczewie

  W sobotę 11 czerwca 2011 r  w Sochaczewie, dzięki wsarciu firmy Szot-Promo oraz Delia Cosmetics łódzkie Atomówki wzięły udział w  II turnieju z cyklu GRAND PRIX Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Wyniki spotkań turniejowych przyniosły wiele niespodzianek i z pewnością silnie wpłyną na przetasowanie tabeli generalnej Mistrzostw Polski. W fazie grupowej łodzianki zmierzyły się z ze zdobywczyniami Pucharu Polski Kobiet - Mario Ladies Lechia Gdańsk. Trener łodzianek, Zbigniew Grądys postawił w tym meczu przede wszystkim na testowanie nowych rozwiązań- Atomówki , dzięki przenoszeniu gry nogą kilkakrotnie zaskoczyły przeciwniczki, u których każde niestandardowe zachowanie powodowało zamieszanie w ich grze. Niestety panie z Lechii ponownie okazały się poza zasięgiem nie tylko naszych rugbistek, ale i pozostałych zespołów, wygrywając ostatecznie i ten turniej. Mecz zakończył się wynikiem 31:0 dla Lechitek. W drugim meczu przeciwnikiem łodzianek była mocna drużyna gospodyń turnieju RC Tygrysice Orkan Sochaczew. Mimo zaciętej walki i pełnej determinacji ze strony Atomówek postawy na boisku nasze panie przegrały 0:19 z sochaczewiankami, które ostatecznie uplasowały się na 3. miejscu turnieju. Obie porażki spowodowały, że Atomówki nie wyszły z grupy i w meczu o 5.miejsce spotkały się z ubiegłorocznymi Mistrzyniami Polski- Arką Gdynia Girls. Pewna wygrana łodzianek 20:0 dała nadzieję, że przy pełnej mobilizacji bardzo odmłodzony skład Atomówek może wygrywac. Na uwagę zasługuje oficjalne wyróżnienie i pochwała gry ze strony trenera Reprezentacji Polek Jarosława Batora 17-letniej Izabeli Luc, która w zgodzie z przepisami mogła grac tylko połowę meczów. 

Punkty dla Atomówek zdobyły: Patrycja Badowska (17 lat)  10pkt; Iza Luc (17lat)  5pkt; Marta Jarecka  5pkt
Atomówki wystąpiły w składzie: Aleksandra Szałapska, Edyta Krukowska, Izabela Luc, Patrycja Badowska,  Dominika Rudalska, Izabela Walczak, Roksana Świerczewska, Marta Jarecka.

Podziękowania i słowa uznania za wsparcie i motywację drużyny należą się Jakubowi Morawskiemu oraz Damianowi Klimkowi, zastępujących podczas wyjazdu trenera Atomówek oraz fizjoterapeucie Michałowi Piechockiemu i Klaudynie Kabzińskiej.