BBRC

Gimnastyka dla rugbystek?

Drużyna Delia Atomówek Łódź weszła w zasadniczą część przygotowań do sezonu. Mimo niesprzyjającej aury dziewczyny od trzech tygodni trenują na powietrzu. Ilość treningów nie uległa zmianie. O plany Delia Atomówek Łódż pytamy trenera- Damiana Klimka.

„Bardzo cieszy mnie frekwencja dziewczyn na treningach, mimo dużej ich intensywności. Warte uwagi jest to, że zespół uległ znacznemu odmłodzeniu. Teraz o sile zespołu będą stanowiły 17, 18-letnie dziewczyny, które wraz z "kręgosłupem drużyny", czyli regualrnie trenującymi i grającymi w poprzednich sezonach doświadczonymi zawodniczkami mogą pokusić się o medal w tym sezonie. Planujemy też start w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet w Rugby 7, które pojawiły się w kalendarzu Polskiego Związku Rugby w tym roku. Fakt, że jesteśmy jednym z nielicznych klubów, szkolących dziewczyny z młodych roczników pozwala myśleć optymistycznie o rozgrywkach. Mam nadzieję, że okres przygotowawczy zaowocuje i w nowym sezonie też pokażemy siłę łódzkiego kobiecego rugby."- mówi trener łódzkich rugbystek.

Niestety pogoda płata nieustannie figla i nie możemy przeprowadzić pełnych treningów na powietrzu. Jednak siła charakteru rugbistek motywuje je do obecności na treningach, które odbywają się w śniegu. Staramy się też urozmaicać treningi. Jednym z przykładów jest trening w hali gimnastycznej „Tęcza”, gdzie dziewczyny pod czujnym okiem wykwalifikowanej trenerki gimnastyki sportowej Klaudii Woźniak mogły poznać tajniki tej trudnej dyscypliny. Sporo potu, ale i dobrej zabawy z gimnastyką z pewnością przyniesie pozytywne efekty.

"Pierwszy z trzech turniejów o Mistrzostwo Polski Kobiet w Rugby 7 zaczyna się już za 3 tygodnie. Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli na rozegranie go w znośnych warunkach, a dziewczyny pokażą się z bardzo dobrej strony i skończą zawody na miejscu medalowym” – komentuje trener zespołu Damian Klimek.

Jednocześnie chcemy zaprosić wszystkie dziewczyny, które chciałyby  spróbować swoich sił w rugby na treningi. Informacje odnośnie treningów znajdują się tutaj.

Galeria zdjęć z treningu gimnastycznego.