BBRC

Finał Mistrzostw Polski Rugby 7

11 listopada br. na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni odbył się Turniej Finałowy Grand Prix o Mistrzostwo Polski Kobiet w Rugby 7. Atomówki na ostatnim z czterech turniejów klasyfikacyjnych zajęły V miejsce, co spowodowało że sezon 2011 zakończyły  z miejscem  VI-tym.

Pierwszy mecz nasze panie zagrały z Diablicami Ruda Śląska. Po bardzo nerwowej pierwszej połowie, Diablice zdobyły przewagę w postaci dwóch przyłożeń. Po przerwie Atomówki zdobyły 5 punktów i skuteczną obroną oraz pressingiem spowodowały, że Diablice nie miały szans wyjść ze swojej połowy. Brak wykończenia kilku efektownych akcji sprawił, że mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 10:5 dla Diablic. W następnym grupowym spotkaniu Atomówki zagrały z Czarnymi Pruszcz Gdański- przewaga łodzianek była widoczna juz od pierwszych minut. Jedyne punkty dla Czarnych zdobyła niadawna klubowa koleżanka Atomówek, ktora wyprowadziła sie z Łodzi na Pomorze. Wynik meczu- 37:5 dla Atomówek. Ostatni mecz w grupie to spotkanie z Ladies Frogs Warszawa- pretendentkami do pierwszego miejsca na turnieju. Zmęczenie oraz błędy w obronie spowodowały, że mecz zakończył sie wynikiem 26:0 dla warszawianek. Ostatni mecz - o piąte miejsce, łodzianki zagrały z obrończyniami zeszłorocznego tytułu Mistrzyń Polski - Arką Gdynia. Mobilizacja, dobra obrona  i efektowne akcje punktowe sprawiły, że mecz zakończył sie wynikiem 29:0 dla Atomówek. Mimo, że wszystkie zawodniczki zagrały dobrze, na szczególną pochwałę zasługuje skrzydłowa Atomówek - Patrycja Badowska, która dzięki swoim rajdom i umiejętnościom wielokrotnie podczas turnieju zdobywała punkty dla łódzkiej drużyny. Atomówki czeka teraz dwutygodniowa przerwa w treningach, regeneracja i odnowa biologiczna- nasze rugbistki zapowiadają jednak, że odpoczynek nie potrwa długo, po przerwie wracają na boiska i na halę, by przygotowywać sie do nowego seozonu.