BBRC

Delia Atomówki Łódź po drugim turnieju Mistrzostw Polski

W sobotę  28 września  Delia Atomówki Łódź wzięły udział w kolejnym Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Był to drugi turniej z cyklu sześciu, które wiosną wyłonią  drużynę Mistrzyń Polski. W sobotnich rozgrywkach Delia Atomówki spotkały się w grupie z dwoma drużynami : miejscowymi  Syrenkami  Warszawa oraz obecnymi Mistrzyniami Polski – Ladies Lechia Gdańsk. Pierwszy mecz Delia Atomówek Łódź z Syrenkami Warszawa był jednocześnie meczem otwierającym turniej. Mimo ogromnych starań i próby nadrobienia punktów w drugiej połowie, Delia Atomówki Łódź przegrały to spotkanie wynikiem 26:0. Ten mecz zadecydował o dalszej lokacie Atomówek w turnieju. Wynik drugiego grupowego meczu z Ladies Lechia Gdańsk nie odzwierciedla jakości gry Delia Atomówek, która w tym meczu była zdecydowanie lepsza. Wielokrotne Mistrzynie Polski pokonały w spotkaniu łodzianki 36:0. Po dwóch przegranych meczach układ tabeli pozwolił już tylko na  zagranie ostatniego meczu o VIII  miejsce z Błyskawicami Wrocław. Walka na boisku była niezwykle zacięta. Po pierwszej połowie wynik spotkania to  15:0 dla drużyny z Wrocławia oraz gra w osłabieniu łodzianek sześcioma zawodniczkami. W drugiej połowie Delia Atomówki Łódź zmobilizowały się na tyle żeby przyłożyć trzy razy i zremisować . Wynik 15:15 doprowadził do dogrywki, którą po wyczerpującym i pełnym dramatyzmu starciu wygrały Delia Atomówki  Łódź– ostateczny wynik to 20:15 dla łodzianek. Przyłożenia: Patrycja Badowska – 15 p, Julia Dzięcielska- 1p.  Turniej wygrały faworytki – Ladies Lechia Gdańsk.

– Na turniej pojechaliśmy w dość eksperymentalnym składzie, gdyż wiele doświadczonych zawodniczek nie mogło nam towarzyszyć ze względów zdrowotnych. Od jakiegoś czasu trwa nabór nowych zawodniczek do naszej drużyny. Kilka z nich pojechało z nami do Warszawy, co również miało przełożenie na wyniki. Cieszy duch zespołu, który w ostatnim meczu po przewadze rywala 15:0 nie tylko pozwolił na odbudowanie straty, ale i przyłożenie w dogrywce złotych punktów. Dziewczyny pokazały, że walczą do końca.- mówi Damian Klimek trener Delia Atomówek Łódź.

Prawdopodobnie jesiennych rozgrywek dobiegł kres. Nie wiadomo czy kolejny, już III turniej odbędzie się jeszcze w rundzie jesiennej czy też już w wiosennej.  Przed Atomówkami okres zimowych przygotowań z ćwiczeniami siłowymi i tlenowymi oraz wytężona praca, by wrócić na nowo do wyższych lokat. Miejmy nadzieję że wiosną łodzianki powrócą w wysokiej formie.

Atomówki zagrały w składzie: Patrycja Badowska, Edyta Krukowska, Marta Buba, Natalia Malczyk, Roksana Świerczewska, Patrycja Bębas, Julia Dzięcielska, Anna Machalska, Angelina  Kędziora, Katarzyna Kowalska, Natalia Kulczyk.

Serdeczne wyrazy podziękowania dla  firmy Eko-Vit, która wspiera nas w osobie p. Roberta Jarugi.