BBRC

Co u Atomówek ? - Przedsezonowy wywiad z Trenerem


Dziś zapraszamy na przedsezonowy wywiad z Trenerem Atomówek  Damianem Klimkiem, jak wiemy nasze zawodniczki przeżywały ostatnio wiele zawirowań kadrowych, wyniki sportowe nie były najlepsze, jednak dziewczyny nie mają zamiaru się poddawać  i próbują walczyć o swój skład i swoją drużynę, o tym co się dzieje w drużynie i jak dziewczyny trenowały przez zimę możecie przeczytać poniżej .. Enjoy !

1. Jak wyglądały przygotowania Atomówek do wiosennej rundy rozgrywek ?

Pierwszą znaczącą zmianą w przygotowaniach do rundy wiosenniej był bardzo krótki okres wypoczynku po rundzie jesiennej (2 tygodnie). Po tym okresie wróciliśmy do treningów w formie gier i zabaw sportowych. Bezpośrednie przygotowania zaczęliśmy obozem w ferie zimowe. Zawodniczki trenowały codziennie w Hali sportowej na ul Małachowskiego. Kolejnym etapem tak jak w latach ubiegłych były treningi na siłowni oraz dzięki sprzyjającej aurze pogodowej udało się wyjść na świeże powietrze. Obecnie okres  „ładowania akumulatorów” mamy za sobą i weszliśmy w fazę bezpośredniego przygotowania startowego, gdzie doskonalimy umiejętności czysto rugowe.

2. Czy pojawiły się jakieś nowe twarze w drużynie ?

Niestety poprzedni sezon był trochę pechowy dla zespołu. Posypały się liczne kontuzje oraz niektóre dziewczyny są już, albo będą szczęśliwymi matkami. Kadrę trzeba było uzupełnić nowymi twarzami. Na dzień dzisiejszy można wyróżnić: Blankę Kokośińską oraz Patrycje Żych. Widać, że te dwie dziewczyny będą robiły tak zwaną różnice w grze. Na tym nie poprzestajemy cały czas staramy się szukać dziewczyny z przeszłością sportową aby wzmocniły kadrę Atomówek. Już wiemy, że w niedalekiej przyszłości dołączy do nas dziewczyna po piłce ręcznej oraz dwie dziewczyny po piłce nożnej.

3. Co w tej rundzie będzie waszą mocną stroną ?

Na pewno zespołowość, dużo nad tym pracowaliśmy aby na boisko tworzyć monolit i zespół walczący do końca. Zdajemy sobie sprawę, że cześć z nowych dziewczyn ma duże braki techniczne oraz taktyczne, ale jak wyjdą na boisko jako jedna drużyna nie powinny one mieć duże znaczenie w płynności oraz jakości w grze.

4. Jak ocenia Trener postawe swoich  zawodniczek podczas zimowych przygotowań ?

Mam mieszane uczucia co do postawy drużyny podczas przygotowań do sezonu. Owszem jest grupa dziewczyn która przychodzi na każdy trening i o dziwo są ta dziewczyny które stosunkowo nie dawno zaczynały zabawę w rugby. Największym chyba zaskoczeniem jest postawa doświadczonych zawodniczek, które mobilizują się dopiero przed grami kontrolnymi albo turniejami.  Ale ten problem dotyczy chyba każdego zespołu, może aby temu zapobiec należy robić wszystko aby zespoły były półzawodowe.

5. Czy któraś z dziewczyn pokazała się z dobrej strony , a może ktoś zawiódł ?

Tak jak wspomniałem cześć dziewczyn przyłożyła się do okresu przygotowawczego. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Marta Buba oraz Ania Machalska. Zrobiły przez tą zimę niesamowity postęp motoryczny oraz czysto rugowy. Zaowocowało to powołanie Marty na dwie konsultacje Kadry Narodowej prowadzonej prze trenera Tomasz Kapustkę. Niesamowicie cieszy mnie też postawa Ani Machalskiej, widać było jej wysoką formę na grach kontrolnych z dziewczynami Legi Warszawa.

6. Czy wszystkie zawodniczki są zdrowe, czy kogoś zabraknie w II rundzie sezonu ?

Wszystkie zawodniczki kontuzjowane z poprzedniego sezonu są po operacjach i przechodzą obecnie proces rehabilitacyjny. Najbliżej powrotu jest nasza kadrowiczka Iza Luc na którą bardzo liczę. Mam nadzieję, że w ostatnim turnieju wiosennych rozgrywek zaakcentuje swoją obecność na boisku. Postała część drużyny jest zdrowa i niech tak zostanie bo limit kontuzji mam nadzieję, że wyczerpaliśmy.

7. Jakie cele Trener stawia przed drużyną na nadchodzącą rundę ?

Mamy młodą i perspektywiczną drużynę więc  nie zakładam żadnych celów odnośnie miejsca. Można uznać że w tym sezonie walczymy o turniejowe doświadczenie i tworzenia jeszcze większego monolitu z tego zespołu. 

 

 

 

 

(#9)