BBRC

Historia Klubu Rugby

Nasze stowarzyszenie zostało powołane do życia przez kilku miłośników rugby pod koniec wakacji 2005 roku. Początkowo, była to luźna grupa spotykająca się na jednym z łódzkich blokowisk by pobawić się piłką w kształcie jaja, wzbudzając spore zdziwienie okolicznych mieszkańców. Zaczynaliśmy zupełnie od zera, nie mając trenera, żadnego zaplecza ani przygotowania merytorycznego; dysponowaliśmy jedynie piłką, prezentem od czołowego angielskiego zespołu London Irish. Zapału nam jednak nie brakowało. Pocztą pantoflową rozeszła się wiadomość o nowym amatorskim zespole rugby siedmioosobowego, do którego mógł dołączyć każdy, bez względu na płeć czy wiek.

Punktem przełomowym było pojawienie się kilku byłych graczy drużyny Budowlanych Łódź. W przeciągu niespełna roku, w naszej drużynie trenowało około 50 osób, z których wykrystalizował się obecny skład 20 seniorów oraz zalążek sekcji kobiecej i juniorskiej. W chwili obecnej jesteśmy zarejestrowanym stowarzyszeniem, posiadamy sformalizowaną strukturę klubu i możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami.

Nasze sukcesy:
II miejsce w PLR7 sezon 2010/2011