BBRC

RugbyPolska.pl- relacja z turnieju pań i panów

TURNIEJ POLSKIEJ LIGI RUGBY 7- Budowlani najlepsi

Budowlani Łódź SA, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych wzięli udział w V Turnieju PLR7 Łódź Sevens Cup i sięgnęli w nim po zwycięstwo. W finale 38:7 pokonali Orka Sochaczew.
Budowlani zgotowali swoim rywalom prawdziwe pogromy w fazie grupowej. Takie wyniki, jak 64:0, albo 71:0 w siódemkach są raczej rzadkością. Jedyne przyłożenie na tym etapie, późniejsi mistrzowie stracili w starciu z gospodarzami - BBRC, których pokonali 57:7. Orkan pewnie wygrał dwa swoje spotkania, ale dość nieoczekiwanie przegrał z Ferrano Włókniarzem Zgierz. Mimo to zajął pierwsze miejsce w grupie.
Półfinałowe pojedynki były spktaklami jednego aktora, a w finale przewaga Budowlanych również była bardzo widoczna. Trzecie miejsce powędrowało do Ferranno Włokniarza Zgierz.
cały artykuł.

TURNIEJ MISTRZOSTW POLSKI KOBIET W RUGBY 7 -  Tygrysice przerwały dominację Ladies

Tegoroczny Łódź Sevens Cup już w pierwszym dniu zapewnił kibicom sporo emocji. Najwięcej towarzyszyło finałowi, w którym po raz pierwszy w tym sezonie porażki doznały Ladies Lechia Gdańsk. Ich pogromczyniami okazały się Tygrysice Sochaczew.
Ladies już od fazy grupowej szły jak burza, wygrywając pierwsze dwa spotkania 17:0 i 40:0. Jednocześnie bardzo dobrze spisywały się sochaczewskie Tygrysice, które pokonały Czarne z Pruszcza Gdańskiego aż 47:0, a potem RC Częstochowę 27:0. Obie ekipy gładko przeszły przez półfinały, by spotkać się w decydującym meczu.
W zaciętym finale do przerwy był remis 7:7, ale potem więcej do powiedzenia miały Tygrysice, które pokonały Ladies 21:12 i po raz pierwszy w tym sezonie odebrały im palmę pierwszeństwa.
Trzecie miejsce wywalczyły rugbistki Diablic z Rudy Śląskiej, które w małym finale 12:10 pokonały Arkę Gdynia Girls.