BBRC

Mała Liga Rugby Tag: finał

Za nami finał Małej Ligi Rugby Tag, imprezy organizowanej przez BBRC Łódź przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi, promującej rugby wśród dzieci z łódzkich szkół podstawowych. Finał zawodów odbył się 12 marca 2012 w Hali "Społem" przy ul. Północnej 36. W ostatnim turnieju udział wzięło 9 ekip z ośmiu szkół podstawowych: SP nr 70, SP nr 5 w Ozorkowie, SP nr 139, SP nr 23, SP nr 1, SP nr 111, SP nr 35 oraz SP nr 64.  W piątym, finałowym turnieju ponownie najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 70-  z pretendentami do tytułu Szkołą Podstawową nr 5 z Ozorkowa zwyciężyli jednak przewagą tylko jednego punktu. Walka o trzecie miejsce wzbudzała największe emocje. O tym, kto je zajmie decydował bezpośredni pojedynek dwóch szkół: SP nr 1 oraz SP nr 139. Mecz zakończył się remisem 2:2, a brązowy medal powędrował do młodych rugbistów ze Szkoły Podstawowej nr 139. Wyniki finału tylko umocniły pozycję drużyn w rankingu ostatecznym. Zwycięzcą Małej Ligi Rugby Tag została drużyna SP nr 70 z sumą 101 pkt, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z SP nr 5 z Ozorkowa- 97 pkt. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 139- 82 pkt. Dalsze miejsca: czwarte- SP nr 1, piąte- SP nr 111, szóste- SP nr 35, siódme- SP nr 23, ósme- SP nr 64, dziewiąte- SP nr 1 bis. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, natomiast trzy najlepsze zespoły zostały dodatkowo uhonorowane medalami i pucharami. Najlepszym zawodnikiem Małej Ligi Rugby Tag został Hubert Lewandowski, syn trenera drużyny z Ozorkowa i byłego rugbysty- Bogdana Lewandowskiego.