BBRC

Finał Ligi Rugby Tag

19 grudnia (poniedziałek) drużyna BBRC Łódź zaprasza do Hali Parkowej Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego 5/7 na Finał Ligi Rugby Tag. Turniej, tworzony dzięki współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, rozpocznie się o godzinie 12.30. Udział w nim weźmie siedem szkół ponadgimanzjalnych z Łodzi. Emocji nie zabraknie- walka o pierwsze miejsce toczyć się będzie między liderem rozgrywek- Liceum nr XXXI a obrońcą zeszłorocznego tytułu - ZSP nr 19. O dalszych miejscach na podium również zdecyduje turniej finałowy. W klasyfikacji ogólnej po dwóch turniejach miejsce trzecie zajmuje ZSP nr 15; czwarte- ZSO nr 3; piąte-  ZSP nr IV; szóste-  (pomimo absencji na drugim turnieju) Liceum Służb Mundurowych; siódme- ZSP nr 17. Warto dodać, że w szkolnej drużynie ZSP nr 19 grają aż trzy dziewczyny, które wystepują w barwach łódzkiej drużyny rugbystek - Atomówek BBRC Łódź.

Podczas oficjalnego zakończenia Ligi zawodnikom zostaną również przyznane nagrody: dla najlepszej i najskuteczniejszej zawodniczki oraz dla najlepszego i najskuteczniejszego zawodnika. Na chwile obecną prowadzi Iza Luc z ZSP nr 19, która zdobyła dla swojej drużyny dotychczas aż 22 pkt (czyli 11 przyłożeń- jedno przyłozenie dziewcząt liczone jest za dwa punkty). Wśród panów najlepszy do tej pory jest Wojciech Wolski, który na swoim koncie zgromadzil 10 pkt (10 przyłożeń). Czy utrzymają swoje pozycje liderów rankingu? Okaże sie podczas turnieju finałowego, na który wszytskich serdecznie zapraszamy.

 Warto wspomnieć, iż Iza na co dzień trenuje w Atomówkach, nieobca jest jej także gra w Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7, do której była kilkakrotnie powoływana. Iza swoje pierwsze kroki w rugby stawiała podczas Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag, dlatego zachęcamy dziewczyny do udziału w rozgrywkach na każdym szczeblu (Mała Liga Rugby Tag, Gimnazjalna Liga Rugby Tag, Liga Rugby Tag) wraz ze swoją szkołą. Może, tak jak Iza, niebawem dolaczączycie do Atomówek i zagracie w Reprezentacji Polski?