BBRC

Finał Gimnazjalnej Ligi Rugby Tag - 21 marca 2011

21 marca 2011 zakończona została Gimnazjalna Liga Rugby Tag. Liga organizowana była przez BBRC Łódź przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji.Ostatecznie w lidze udział wzięło 6 gimnazjów i ponad 100 uczniów.
Nagrody dla uczestników wręczali Rafał Markwant – radny miejski a na codzień zawodnik BBRC Łódź, oraz Krzysztof Justyński – reprezentant Polski w Rugby7. Dzięki obecności naszych gości uczestnicy mogli zauważyć że rugby to sport naprawdę dla każdego.
Podczas zawodów emocji nie brakowało, ponieważ cały czas nie było pewne kto zajmie miejsca od 1 do 3. W rywalizacji pozostały Gimnazjum nr9, które w zasadzie mogło być pewne pierwszego miejsca, natomiast najwięcej emocji budziły mecze Gimnazjum nr41 oraz Gimnazjum z Wiączynia Dolnego, bo to od wyniku ich rywalizacji zależało które z nich znajdzie się wyżej. O wszystkim zadecydował ostatni mecz pomiędzy  obiema drużynami, gdzie ….padł remis, 4:4, o wyniku zadecydował bilans małych punktów w którym prowadziło Gimnazjum nr41.
Końcowa tabela wygląda następująco:
1 Gimnazjum nr9
2. Gimnazjum nr 41
3. Gimnazjum z Wiączynia Dolnego
4. Gimnazjum nr45
5. Gimnazjum nr43
6. Gimnazjum nr11

Kolejna liga już październiku, jednak każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rugby Tag podczas turnieju Rugby Raban który odbędzie się 16 kwietnia - mówi Zbigniew Grądys prezes BBRC Łódź – więcej szczegółów wkrótce.

 

Zapraszamy do Galerii