BBRC

Start rozgrywek 2015/2016

Nowy sezon to zmiany.
Polski Związek Rugby zdecydował, że zmienione zostaną roczniki, w jakich rozgrywa się poszczególne zawody, a także zmienione zostały grupy rozgrywkowe.  
W sezonie 2015/2016 kadeci i juniorzy rozgrywać będą mecze z drużynami: KS Budowlani, Juvenii Kraków, Orkan Sochaczew, Budowlani Lublin, a juniorzy dodatkowo z Pogonią Siedlce.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z Orkanem Sochaczew, bardzo utytułowaną drużyna rugby, która szkoli młodzież na bardzo wysokim poziomie.

 Kadeci ulegli gospodarzom 62:0, jednak w drużynie BBRC Łódź zadebiutowało aż 8 nowych zawodników, którzy w większości są uczniami klasy sportowej w Gimnazjum nr41.
- Fajnie, że uczniowie przeszli pierwsze szlify na boisku –mówi Zbigniew Grądys – chłopcy pokazali, że mają charakter i stanowią drużynę. Trochę się obawiałem tego meczu, ale okazało się, że mamy fajnych zawodników, którzy w przyszłości mogą okazać się bardzo wartościowi. 

 Juniorzy przegrali 55:9, ale trzeba wspomnieć że Sochaczew to Mistrz Polski z poprzedniego sezonu.
- Cieszy mnie że wynik nie jest do zera. Karol Suchorzewski pokazał że umie kopać z karnych i dzięki temu mogliśmy uratować honor. Niestety po zmianach PZR-u musimy kolejny rok czekać na wyższe roczniki kadetów i w przyszłym roku powinniśmy grać bardzo fajną drużyną w juniorach. – mówi Zbigniew Grądys trener.

Niestety ze względu na zniszczenie murawy na Stadionie przy Małachowskiego nie możemy tam rozgrywać meczy, dlatego kolejny mecz z Pogonią Siedlce rozegramy 20 września o g14.oo na Stadionie KS Budowlani przy ul. Górniczej 5.