BBRC

Łódź Sevens Cup dzień I

W dniach 4- 5 października odbył się dwudniowy  turniej Łódź  Sevens Cup gdzie w sobotę mogliśmy oglądać zmagania Pań podczas II Turnieju  z cyklu Mistrzostw Polski a w niedzielę do walki o medale przystąpiły dzieci i młodzież.

Dzień pierwszy czyli o tym jak poszło naszym Panią  :
Atomówki po losowaniu w Poznaniu znów znalazły się w grupie z Czarnymi Pruszcz Gdański i zostały dolosowane do obecnych Mistrzyń Polski Biało Zielonych Ladies Gdańsk.

Atomówki vs Czarne Pruszcz Gdański 31:0
Pierwszy mecz jak zwykle w wykonaniu naszych dziewczyn dość nerwowy, pierwsza połowa to koncert niedokładnych podań i mnóstwo przodów. Z sytuacji ratował pewny młyn w wykonaniu Marty Buby, Patrycji Zych i Dominiki Rudalskiej gdzie wygrywane były również wrzuty przeciwniczek. Dopiero pod koniec pierwszej połowy atak zaczął dobrze funkcjonować i posypały się dwa pierwsze przyłożenia.  Po przerwie gra Atomówek wyglądała już znacznie lepiej, obudzone ze snu zagrały bezbłędnie w obronie i dołożyły kolejną porcję punktów.

Jarecka Marta 16pkt  – ( 5,5,2,2,2)
Pawlik Marta 5 pkt
Zych Patrycja 5 pkt
Bebniarek Karolina 5pkt

Atomówki vs Biało Zielone Ladies Gdańsk 7:28
Na mecz z Ladies,  Atomówki weszły bardzo zmotywowane, cel który sobie założyły to walka w obronie czyli element nad którym pracowały przez ostatnie dwa tygodnie. Mimo iż przeciwnik był wymagający miał z nami problemy. Nasze zawodniczki ofiarnie grały w obronie, nie odpuszczały i walczyły o każdą piłkę. Niestety Mistrzynie Polski i tak znalazły aż cztery okazje do przyłożenia punktów i wygrały mecz. Miłym akcentem tego spotkania były wyrwane punkty Biało Zielonym przez Patrycje Zych ,która znalazła lukę w samym środku obrony.  Atomówki zeszły z boiska z uśmiechem na twarzy bo każda czuła ,że zrobiła w obronie wszystko co mogła a wyniki nie przebił 30 punktów co miało miejsce na wcześniejszych turniejach.

Jarecka Marta 2 pkt

Atomówki vs AZS Syrenki Warszawa  7:12
Był to bardzo ważny mecz dla Atomówek ponieważ bardzo chciały poprawić wynik z poprzedniego Turnieju, a warunkiem tego była wygrana właśnie w małym półfinale z Syrenkami. Początek meczu układał się po myśli gospodyń, ładną akcję na skrzydle przeprowadziła Blanka Kokosińska i dała prowadzenia Atomówką. Cała reszta meczu to dość duży chaos w ataku i ofiarna walka w obronie, Syrenki narzuciły dziewczyną  niestety swój styl gry a te nie potrafiły wykonać taktycznych założeń przedmeczowych,  w drugiej połowie drużyna z Warszawy wyrównała wynik i w powietrzu czuć było nerwową atmosferę. Niestety w ostatniej akcji meczu zmęczone Atomówki nie zdołały wrócić w obronie i przeciwniczki zdobyły decydujące punkty.

Kokosińska Blanka 5 pkt
Jarecka Marta 2 pkt.

Atomówki vs Juvenia Kraków  47:5
Mecz z Juvenią Kraków był od początku kontrolowany przez nasze zawodniczki. Pięknymi rajdami po skrzydle popisała się Blanka Kokosińska, która zdobyła aż 5 przyłożeń. Dobra gra w ataku przyniosła wiele ładnych akcji i mecz mógł się podobać. Pod koniec meczu wdało się zmęczenie i Juvenia zdołała przedrzeć się na nasze pole punktowe i przyłożyła swoje honorowe punkty.

Kokosińska Blanka 25 pkt ( 5,5,5,5,5 )
Bebniarek Karolina 5 pkt
Zych Patrycja 5 kt
Jarecka Marta 12 pkt  ( 2,2,2,2,2,2 )

Mimo 7 miejsca był to dobry turniej w wykonaniu Atomówek. Pokazuje to sama ilość zdobytych punktów 92 do straconych 45. Elementy nad którymi dziewczyny pracowały przez ostatnie 2 tygodnie zadziałały więc, Trener Damian Klimek jest zadowolony ze swoich podopiecznych.

W turnieju brała udział także drużyna Barbarians którą stworzyły zawodniczki Warszawskiej Legii i Naszych Atomówek ,które nie zmieściły się do podstawowego składu. Wielkie brawa za grę należą się młodziutkiej Wiktorii Jóźwickiej ,która po raz pierwszy zagrała w oficjalnym turnieju i swoją postawą przykuła uwagę Trenera Reprezentacji Polski Tomasza Kapustki , który powołał ją na zgrupowanie
U-19. Wiktoria już za tydzień będzie miała szanse zagrać z Orzełkiem na piersi w kontrolnych meczach z Reprezentacją Czech. Gratulacje !!!