BBRC

Kadeci - vs Alfa Bydgoszcz

20 września na obiektach KS Budowlani Łódź, Kadeci BBRC Łódź rozegrali swój pierwszy mecz w ramach Eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów z debiutującą drużyną Alfą Bydgoszcz.
Łodzianie byli faworytami pojedynku i sprostali zadaniu wygrywając 18:5.
- Mecz wygrany i bardzo się cieszymy – mówi Zbigniew Grądys trener – chociaż uważam że mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej, bo co najmniej dwa razy zgubiliśmy piłkę na polu punktowym i przeważaliśmy w grze, ale brak wykończenia akcji skutkował stratami piłki. Zawodnicy Alfy Bydgoszcz przeważali nad nami fizycznie i bardzo dobrze grali w obronie. Mamy młodą drużynę bo w większości złożoną z roczników młodszych. Musiałem też od nowa stworzyć atak z zawodników którzy w poprzednim sezonie grali w młynie i była to dla nich nowa sytuacja, ale spisali się bardzo dobrze.
W tym sezonie Polski Związek Rugby zdecydował o podziale drużyn na 3 grupy po 4 drużyny.  BBRC Łódź w grupie C zmierzy się z drużynami: Ogniwa Sopot, Sparty Jarocin i Alfy Bydgoszcz.
- Ten sezon będzie dla nas trudny bo dalej nie możemy korzystać z boisk na Łodziance, - mówi Zbigniew Grądys - co bardzo utrudnia nam przygotowania, dalej trenujemy na boisku przy Gimnazjum nr41 i dzięki uprzejmości KS Budowlanych Łódź korzystamy z obiektu na Górniczej. Dodatkowo Polski Związek Rugby tak skonstruował regulamin, że z grup A i B awansują dalej aż 3 na 4 drużyny, a w grupie C awansują 2 drużyny i to do barażów z drużynami z grup A i B.
Kolejny mecz z Ogniwem Sopot 30 września g 11.00 na Górniczej 5


BBRC Łódź: Klimowicz Kacper, Gruszczyński Damian, Borowski Mieszko (5p), Morawski Bartosz (8p), Nowicki Dawid, Andrzejewski Wiktor, Adamiak Damian, Łysoniewski Jonasz(5p), Połeć Kacper, Jelinek Dawid, Chorąziak Daniel, Kacper Wojtas, Siemiński Fabian, Wożniak Jakub, Ciszewski Jakub, Dobruszek Dawid, Gabriel Kozłowicz, Łańcuchowski Krystian, Topolski Damian. Trenerzy: Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Kierownik: Ernest Hejna