BBRC

Kadeci - Alfa Bydgoszcz vs BBRC Łódź

5 listopada 2017 roku Kadeci BBRC Łódź zakończyli rundę jesienną Mistrzostw Polski Kadetów wyjazdowym meczem z  drużyną Alfy Bydgoszcz. Drużyny już spotkały się  20 września i wynik 18:5 dla Łodzian był zapowiedzią że kolejne spotkanie może być bardzo ciekawe.
Mecz rozpoczął się o g. 17.oo na boisku ze sztucznym oświetleniem co jeszcze dodawało rangi całemu wydarzeniu. Alfa Bydgoszcz od początku postawiła bardzo mocne warunki gry i od początku mocno atakowała, jednak nasi zawodnicy wytrzymali nawałnice przeciwnika. W  10 minucie na polu punktowym zameldował się nasz kapitan Kacper Połeć, a Bartosz Morawski podwyższył i  7:0 dla Łodzian. Kolejno na polu punktowym do przerwy meldowali się jeszcze Dawid Nowicki i Bartosz Morawski. Do przerwy wynik 17:0 wcale nie odzwierciedlał meczu. BBRC Łódź musiało bardzo mocno skupić się na obronie i wyprowadzać kontry aby utrzymać przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 40:10 dla BBRC Łódź i dzięki temu jesteśmy liderem naszej grupy. Na wiosnę czekają nas jeszcze mecze z Ogniwem Sopot i Spartą Jarocin.


- Bardzo ciężki mecz – mówi trener Zbigniew Grądys – Alfa pomimo debiutanckiego sezonu postawiła naprawdę twarde warunki gry. Wiedziałem że to nasz najważniejszy mecz w sezonie i przygotowywaliśmy się do niego. Jestem bardzo zadowolony z zawodników bo w końcu zaczęli grać to czego się uczyliśmy oraz zagrali bardzo taktycznie, a tego brakowało w poprzednim meczu. Pokazali na boisku że maja charakter i są jedną drużyną. Akcje które tworzyli można porównywać do tych z które ogląda się w telewizji na najwyższym poziomie. Poprawiliśmy bardzo grę ręką i w obronie. Alfa nie była w stanie przebić się przez mur, który przed nimi stawialiśmy. Chciałbym podziękować bardzo zawodnikom za zaangażowanie na treningach co przełożyło się na ten wynik, bo jadą do Bydgoszczy byłem pełen obaw co do wyniku. Pierwszy raz też nie udało mi się dokonać wszystkich zmian, co pokazuje jak ciężki był to mecz.

Zagraliśmy w składzie: Damian Adamiak, Kacper Połeć, Damian Topolski, Wiktor Andrzejewski, Fabian Siemiński, Jakub Ciszewski, Jonasz Łysoniewski, Artur Zaborowski, Daniel Chorąziak, Damian Gruszczyński, Tomasz Peska, Dawid Jelinek, Dawid Dobruszek, Kacper Klimowicz, Bartosz Morawski, Krystian Łańcuchowski, Dawid Nowicki, Jakub Woźniak, Antoni Kobyłecki. Trenerzy Zbigniew Grądys, Szymon Walczak, Kierownik Ernest Hejna