BBRC

BBRC Łódź vs Arka Gdynia - Kadeci

29 października w Łodzi na stadionie KS Budowlani rozegraliśmy kolejny mecz eliminacji do MP Kadetów. Mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze i już po 5 minutach prowadziliśmy 3:0 po wykorzystaniu karnego przez Bartka Morawskiego. Chwilę później na polu punktowym zameldował się Mieszko Borowski. Pierwsza powoła wygrana zdecydowanie przez naszych zawodników 20:5.
Druga połowa to piękne rajdy Jakuba Syski i Mieszka Borowskiego, którzy zgrali się na środkach.

Jednak ilość karnych podyktowanych przez sędziego w drugiej połowie przyprawiała o zawrót głowy nie tylko trenerów i zawodników ale także liczną publiczność. Na ostanie pięć minut przed zakończeniem meczu prowadzimy 27:22 jednak karny w okolicach 22m dla Arki powoduje przyłożenie punktów a podwyższenie daje wygraną Arce Gdynia 27:29.

- Bardzo ładny mecz w wykonaniu chłopaków – mówi Zbigniew Grądys trener – zagrali naprawdę bardzo walecznie i zaczęli w końcu stosować taktykę. Jak dla mnie to wygrali ten mecz, pomimo takiego wyniku. Przepracujemy elementy które nie działają zwłaszcza w kontynuacji gry i w na wiosnę zrewanżujemy się. Dwa punkty różnicy to remis, zwłaszcza że prowadziliśmy 20:5.